pokrycia dachowe
technonicol arcelormittal erlus roben bryza imerys corotop gerard kaskada bratex euronit wavin metrotile braas owens corning europanels ruukki kjg koramic finishprofiles creaton okpol marley iko roto fakro fincostal niagara
Oferta
Strona główna Nowości Promocje Kontakt
Dachówki bitumiczne Dachówki Blachy Papy termozgrzewalne Rynny pcv stalowe miedź tytan cynk ocynk Okna dachowe Fakro Okna dachowe Okna uchylno-obrotowe FPP PreSelect Okna uchylno-obrotowe FKP Okna uchylno-obrotowe FEL Okna obrotowe FTS, FTS-V, FTP-V Okna obrotowe FTP-W Okna obrotowe aluminiowo-tworzywowe PTP, PTP-V Okna obrotowe FTT termo Okna do zespoleń dolne FTL/D, FTL/D-W Okna do zespoleń kolankowe FLL Okna do zespoleń kolankowe BDL, BVL, BXL Okna do zespoleń nadstawki FDL, FBL Wyłazy dachowe Schody strychowe Pakiety szybowe Fakro Antywłamaniowe okno obrotowe SECURE Okna dachowe o podwyższonej osi obrotu Okna balkonowe Galeria Akcesoria do okien dachowyh Okpol Roto Alusky Folie dachowe Podbitka dachowa Akcesoria
tytu Okna do zespoleń kolankowe BDL, BVL, BXL kategoria wyej
 
Okna do zespoleń 
kolankowe BDL, BVL, BXL 
 
 
 
Parametry techniczne: FLL
współczynnik USZYBY: 1,1 W/m2K
współczynnik Rw: 32 dB
zestaw szybowy: 4H – 16 – 33.1T
warstwa niskoemisyjna: +
zestaw szybowy wyp. gazem: +
szyba zewn. hartowana: +
szyba zewn.a laminowana: +
lakierowanie drewna: dwurokrotne
uszczelki: dwie
klamka: +
 
  Charakterystyka
 
  • wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, dwukrotnie
    malowanego lakierem akrylowym;
  • nowa konstrukcja ramy okna i skrzydła;
  • innowacyjne okucia;
  • nowy podwójny system uszczelnienia okna;
  • obsługiwane za pomocą nowej klamki;
  • wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wyposażenia dodatkowego;
  • zespolenie kolankowe montowane jest w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z nowym kołnierzem uszczelniającym, specjalnie opracowanym do nowej serii okien kolankowych.
 
  Opis
 
Okna kolankowe B_L przeznaczone są do montażu w ścianie pionowej na poddaszu (kolankowej) stanowiąc dodatkowy element „przedłużający” okno dachowe. Dzięki zastosowaniu tego typu okien poprawiamy doświetlenie pomieszczenia i zwiększamy pole widzenia. Okna kolankowe mogą być połączone z oknami dachowymi o do wolnej konstrukcji okien dachowych. Nowa seria okien kolankowych charakteryzuje się całkowicie nową konstrukcją ościeżnicy i skrzydła, innowacyjnymi okuciami oraz nowo zaprojektowaną klamką. Zastosowane w konstrukcji okucia umożliwiają otwieranie okna kolankowego zarówno rozwiernie jak i uchylnie – identycznie jak w oknach pionowych.
Nowe okna kolankowe wyposażone są jednokomorowy pakiet szybowy 4H–14–33.1T z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną ze szkła laminowanego, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowania okien.
Okno kolankowe BDL otwierane uchylnie i rozwiernie. Uchylenie skrzydła maks. 11cm, rozwarcie skrzydła do 90°. Zarówno funkcja uchylna jak i rozwierna obsługiwana jest za pomocą jednej klamki znajdującej się w bocznej części skrzydła. Tę wersję okna można zamknąć na kluczyk, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Okno może być otwierane na prawą stronę BDL-R lub na lewą BDL-L.
Okno kolankowe BVL otwierane uchylnie. Uchylenie skrzydła maks. 11 cm, klamka z zamknięciem na kluczyk znajduje się w górnej części skrzydła.
Okno kolankowe BXL jest nieotwierane.
 

 

Polityka Prywatności