pokrycia dachowe
owens corning gerard arcelormittal technonicol euronit marley wavin europanels corotop kjg koramic creaton ruukki finishprofiles roben bratex braas okpol fakro niagara roto erlus iko fincostal kaskada metrotile bryza imerys
Oferta
Strona główna Nowości Promocje Kontakt
Dachówki bitumiczne Dachówki Blachy Blachy dachówkowe trapezowe Finco-stal - grupa Pruszyński Blachodachówki Blachy trapezowe Blachodachówki panelowe Panele dachowe na rąbek Panele Karo Bratex Ruukki Blachy dachówkowe z posypką ceramiczną Płyty warstwowe Blachy na rąbek stojący Papy termozgrzewalne Rynny pcv stalowe miedź tytan cynk ocynk Okna dachowe Folie dachowe Podbitka dachowa Akcesoria
tytu Blachy trapezowe kategoria wyej
 
Blachy trapezowe 

 

Blachy trapezowe to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 160 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.

Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 - T60) i dachowych (T14 - T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów.

Blachy trapezowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością konstrukcji i ekonomicznością zastosowania.

Zastosowanie:
 

  • krycie dachów
  • krycie elewacji
  • jako element konstrukcji

 

Blachy trapezowe produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej, alucynkowej i powlekanej lub aluminiowej powlekanej (blachy w grubościach od 0,50 do 1,50 mm). 

W celu poprawienia właściwości akustycznych obiektu, w którym stosowane są profil trapezowe możliwe jest ich perforacja. W załączonych przekrojach pokazane są propozycje perforacji dla danego profilu.

Blachy trapezowe produkowane są zgodnie z normą PN-EN 14782:2008 i znakowane znakiem CE. 

Profile dachowe

 

T 14 dach

 

T 16 ocynkowana dach

 

T 18 ocynkowana dach

 
 

T 18DR dach

 

T 18 dach

 

T 20 dach

 
 

T 35 dach

 

T 35 ocynkowana dach

 

T 40 dach

 
 

T45 dach

 

T50P dach

 

T55P dach

 
 

T60 dach

 

Profile elewacyjne

 

T6 elewacja

 

T7 elewacja

 

T8 elewacja

 
 

T14 elewacja

 

T18 ocynkowana elewacja

 

T 18DR elewacja

 
 

T18 elewacja

 

T20 elewacja

 

T35 elewacja

 
 

T35 ocynkowana elewacja

 

T35EL elewacja

 

T40 elewacja

 
 

T45 elewacja

 

T50 elewacja

 

T55P elewacja

 
 

T60 elewacja

 

 

Polityka Prywatności